Aktuálně z Domova důchodců

19. 11. 2020 - Situace v DD

Vážení, máme pro Vás několik aktuálních informací z DD. Jak jistě víte z médií, v minulém týdnu byly do pobytových sociálních služeb v celé ČR doručeny tzv. antigenní testy na COVID 19 a uložena povinnost pravidelného testování klientů i zaměstnanců. Ačkoliv se jedná o procesuálně poměrně náročnou záležitost, jsme za to velice rádi, neboť konečně máme v rukou nástroj, který nám umožňuje nákazu včas odhalovat, a tedy mnohem dříve izolovat nakažené klienty i zaměstnance. Věříme, že nyní budeme schopni šíření nákazy v DD mnohem efektivněji bránit.

Stále zde máme jedno izolační oddělení, kde pečujeme o cca 9. klientů s odhalenou nákazou. Dobrou zprávou nyní je zejména to, že většina dosud nemocného personálu je zpět a již se tak obejdeme bez externí pomoci. Za touto větou však klepeme do stolu z plných sil a znovu vřele děkujeme všem, kteří nám dosud byli nápomocni.

Nepříjemnou zprávou je, že stále platí zákaz návštěv. Je nám to velice líto, ale bohužel v rámci ochrany zdraví Vás i klientů nelze jinak. Nicméně stále platí, že Vám rádi zprostředkujeme setkání s vašim blízkým alespoň prostřednictvím videohovoru přes aplikaci WhatsApp. Pokud máte zájem volejte kdykoliv v pracovní den jednomu ze sociálních pracovníků (Novotný J. 481 55 33, 776 549 751, Kubátová K. 481 55 33 75, 724 516 149). Nemáte-li možnost využít této aplikace, zprostředkujeme alespoň klasický telefonní hovor.  Pro komunikaci s Vašim blízkým je pochopitelně možné využít i klasickou poštovní korespondenci. Klientům, kteří by mohli mít potíže s přečtením vašeho dopisu, s tím velmi rádi (dovolíte-li) pomůžeme.

Na základě schválené výjimky může proběhnout návštěva pouze u klienta s omezenou svéprávností, potřebuje-li se s ním z důvodu řešení důležité záležitosti setkat jeho opatrovník. Dále je možné udělit výjimku pro návštěvu u klienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění či u klienta, kde si návštěvu blízkého vyžaduje jeho vážný psychický stav. V těchto případech prosím opět s dostatečným předstihem nejprve kontaktujete jednoho z našich sociálních pracovníků. Důvody pro návštěvu budou konzultovány se zdravotnickým pracovníkem a ředitelem zařízení, který vydá o případné výjimce konečné rozhodnutí.

Přeji příjemné dny
Mgr. Helena Housová
ředitelka

6. 11. 2020 - Situace v DD
Ozýváme se po delší době z domova, neneseme žádné katastrofické zprávy. Situace v domově se lepší, řekla bych i zlepšila. Většina nemocných klientů s Covidem 19 se léčila v domově. Byla zde vytvořena dvě Covidová oddělení a za přísných hygienických  podmínek se o klienty/nemocné staral vyčleněný tým našich pracovníků, kterým bych ráda toto cestou poděkovala především za jejich odvahu, trpělivost a péči. Neměli to lehké, celý den v overalech s představou, že také onemocní a samo sebou, že někteří onemocněli. Většina klientů se již vrátila na své pokoje. Vytvořením izolovaných pracovišť jsme zabránili šíření infekce napříč domovem. Dále jsme nechali vydezinfikovat celý domov, speciálním biocidním materiálem s certifikátem a trvanlivostí  5 – 8 týdnů.  Zakoupili jsme ozónové přístroje a lampy ničící viry, bakterie a plísně. Na všech odděleních jsou umístěny čističky vzduchu. V těžkých dnech, kdy byla řada klientů i pracovníků nakažena Covidem-19 nám pomohla armáda ČR i jim patří poděkování. S pomocí přišli vojáci do prostředí, které neznali, ale vše bravurně zvládli. Pro některé klientky přítomnost armády byla i vzpomínkovou terapií, zavzpomínaly na svá mladá léta, kdy vojenské posádky byly ve většině měst. Poděkování patří rovněž obětavým dobrovolnicím, které se ozvaly na naši výzvu, a zastoupily naše nemocné pracovníky v péči. Tento týden jsme již uzavřeli jedno z infekčních oddělení, na druhém se léčí ještě 8 klientů. Postupně se nám vrací i uzdravení pracovníci a situace již vypadá mnohem lépe, nechceme však nic zakřiknout. Stále nám tedy prosím držte palce.

Vážíme si i podpůrného dopisu paní ministryně, která nám v úvodu píše tato slova: „Vážené kolegyně a vážení kolegové, vím, že situace je vážná, a že děláte mnohem víc, než po Vás kdokoliv může žádat. Že jste spolu s klienty extrémně ohroženi, a že bez Vás by se celá péče zhroutila. A že se zdravotníky patříte k lidem, kteří naší zem chrání před pádem do propasti. Asi nebudu přehánět, když řeknu, že my všichni jsme Vám za to nesmírně vděčni.“

S přáním příjemného víkendu
Mgr. Helena Housová
ředitelka

23. 10. 2020 - Situace v DD
K dnešnímu dni je v Domově důchodců Rokytnice nad Jizerou celkem 37 pozitivně testovaných klientů na přítomnost koronaviru. Ve většině případů se jedná prozatím o lehký nebo méně závažný průběh nemoci, většina pozitivně testovaných klientů tedy nadále zůstává zde v DD, kde pro ně máme zřízena již dvě oddělená tzv. Covidová oddělení. U čtyřech klientů se projevily symptomy vážnější a byli tedy hospitalizováni ve zdravotnickém zařízení. Kontaktní osoby klientů, kteří byli tuto středu pozitivně testováni, jsme již informovali. Nakaženo je aktuálně i 16 zaměstnanců, kteří zůstávají v domácí karanténě a dalších 15 pracovníků je jinak nemocných, popřípadě na OČR.

Situace je v tuto chvíli konsolidována a vše funguje, jak je s ohledem na vyvstalý problém, třeba. Výpadek nemocného personálu se podařilo dočasně vykompenzovat pomáhajícími příslušníky armády ČR. Za iniciaci jejich pomoci v DD děkujeme našemu zřizovateli, tedy Libereckému kraji, především panu náměstku Mgr. Pavlu Svobodovi a panu hejtmanovi Martinu Půtovi.

Obrovské DÍKY však patří všem, kteří zareagovali na naši „prosbu o pomoc dobrovolníků“, kterou jsme vyslali do světa minulý týden. Pomoc čtyřech dobrovolníků jsme již využili. V průběhu času pravděpodobně využijeme další v závislosti na situaci. Nicméně stále platí: Kdo nám můžete nabídnout svůj čas, energii a odvahu, prosím pište emaily na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Bohužel nevíme, jak dlouho tato situace potrvá a každý kontakt navíc, který v seznamu dobrovolníků máme, nás uklidňuje ve smyslu, že situaci bude možné zvládat i v případě dalších výpadků zaměstnanců. Tyto výpadky však tímto v žádném případě nechceme přivolávat. Naopak, moc si přejeme brzké uzdravení a návraty všech, kteří nám v týmu nyní chybí.

Dále bychom chtěli poděkovat příslušníkům Armádní nemocnice z Těchonína: Paní doktorce Mjr. Zuzaně Šafusové, panu prap. Michalu Janáčovi a panu por. Peteru Kaškovi. Velice jasně, srozumitelně a prakticky nás znovu proškolili ohledně správného a efektivního používání ochranných pomůcek. Současně i psychicky podpořili naše pracovníky a hlavně vedoucí oddělení, kteří tak dostali zpětnou vazbu, která je pro ně velice důležitá, především pak v době, kdy na jejich bedra padá obrovská zodpovědnost nejen za klienty, ale i za pracovníky, kteří mají své rodiny.

Obdiv patří našim pracovníkům, kteří v těchto psychicky i fyzicky velice ztížených podmínkách nadále profesionálně vykonávají svoji práci. Fungují zodpovědně a psychicky vyrovnaně.

Rovněž je třeba vyjádřit uctivou poklonu klientům, kteří nesou tyto těžké dny nadmíru statečně. Téměř všichni si uvědomují závažnost situace, se kterou se potýkáme, a respektují veškerá opatření, která je nutné v těchto dnech dělat, byť to pro někoho znamená dočasné vystěhování z jeho pokoje a přesun na jiné oddělení.

Děkujeme i všem rodinným příslušníkům. Ať už za nabídky vaší pomoci nebo prostě jenom za to, že jste trpěliví a neobracíte se na nás se záležitostmi, které nejsou podstatné či je lze odložit na později.

Stále máme dobrou víru v to, že se situace brzo začne vyvíjet k lepšímu

Přejeme klidné dny
Helena Housová (ředitelka) a Josef Novotný (sociální pracovník)     

19. 10. 2020 - Prosíme, abyste nutné dotazy na sociální pracovnici Kateřinu Kubátovou, DiS. během týdne od 19.10 do 23.10 pokud možno směřovali na soc. prac. Josefa Novotného (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 776549751). Případně můžete zaslat email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a bude Vám odpovězeno později. 
Děkujeme

15. 10. 2020 - Prosba o pomoc rodinným příslušníkům a blízkým

Vážení rodinní příslušníci,
Vzhledem k tomu, že infekce Covid 19 postilhla i nemalou část zaměstnanců DD, chtěli bychom Vás poprosit o pomoc. Ti z Vás, kteří máte možnost (čas, prostory, sílu, odvahu atd.), zvažte, zda byste se mohli o svého blízkého postarat po dobu přítomnosti infekce v DD v domácím prostředí. Pomohlo by nám to v kvantitativním odlehčení péče a zároveň byste tím i výrazně zmírnili riziko přenosu nemoci právě na vašeho blízkého. Ačkoliv se nyní snažíme každého maximálně izolovat od jakýchkoliv kontaktů a přistupujeme ke klientům v ochranných pomůckách, jistotu 100% ochrany nelze za tohoto stavu nikomu garantovat.   

 

15. 10. 2020 - Prosba o pomoc – potřebujeme dobrovolníky!!!
Vážení,
Covid 19 aktuálně postihl nemalou část zaměstnanců Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou. Velmi tedy prosíme každou dobrou duši, která má čas, sílu a odvahu býti nám dočasně nápomocna, aby se ozvala nejlépe na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Popište, prosím, jaké jsou vaše časové možnosti a zanechte na sebe telefonický kontakt. My Vám následně zatelefonujeme a domluvíme se na podrobnostech.  Je-li pro vás pohodlnější ozvat se telefonicky, volejte na tel. 776 549 751.  

Pomoc bude třeba zejména v přímé péči o klienty. Každého budeme po vzájemné dohodě využívat dle jeho možností a schopností, zároveň každého dobrovolníka budeme k rozsahu a způsobu jeho pomoci srozumitelně instruovat. Prosím nebojte se, nepůjde o nic složitého. Samozřejmostí je, že každého vybavíme potřebnými ochrannými pomůckami. Pokud by měl zájem někdo z větší dojezdové vzdálenosti a chtěl by zde přespávat, je možné ubytovat se na naší ubytovně.

Situace je bohužel již kritická. Každému, kdo se rozhodne podat nám pomocnou ruku, již předem vřele děkujeme, budeme si jeho pomoci velice vážit. Pokud nám nemůžete pomoci rukama, prosím pomozte alespoň sdílením tohoto příspěvku.

Děkujeme
Tým pracovníků Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou

14. 10. 2020
V souvislosti s platným nařízením vlády č. 413/2020 a aktuální přítomností infekce Covid 19 u několika klientů v DD, vydávám nové nařízenení ředitelky organizace. Prosím čtěte ZDE:  Nařízení ředitelky organizace k zákazu vycházení a návštěvám v Domově důchodců Rokytnice nad Jizerou 

Mgr. Helena Housová
ředitelka 

14. 10. 2020
Něco málo ze soudku příjemnějších zpráv. Dnes se nám podařilo dokončit sekci VIDEO na našich webových stránkách, kam bylo přidáno zatím 7 videí, které jsme nasbírali převážně v průběhu tohoto roku v rámci událostí konaných v DD. Zavzpomínat tak můžeme na jarní Sejkorák, Sportovní den, vystoupení Magdy Malé a Daniela Hůlky či na nedávný výlet do harrachovské sklárny. Pevně věříme, že až se přežene tato epidemiologická patálie, budeme opět moci radostně tančit, zpívat,cestovat a dále tak rozšiřovat naše vzpomínkové foto i video sekce na tomto webu.

14. 10. 2020
Velice Vám děkujeme a vážíme si veškeré vaší podpory, která je pro nás v tomto těžkém období velice důležitá. Moc mě potěšila zejména tato podpůrná zpráva od pana Hrona z MPSV:

Vážená paní ředitelko,

děkuji Vám za součinnost a přeji Vám i Vašemu pracovnímu týmu hodně odolnosti tělesné i duševní v tomto nelehkém období. Máte bezesporu obdiv nejen můj, ale i všech mých blízkých i vzdálenějších kolegů a kolegyň.

S přáním epidemického vyčasení,
Mgr. David Hron
analytik – výzkumník

12. 10. 2020
Vážení rodinní příslušníci a blízcí,
Všichni pracovníci v domově stáli a stále stojí na stráži, ale neubránili jsme se. Virus nás překonal, je příliš malý a zákeřný. Máme ho tady a zřejmě přišel zvenčí, nelze nikoho obviňovat. Nastolili jsme přísná opatření, zřídili jsme Covidové infekční oddělení. Klienti, kteří jsou pozitivní na Covid 19 nejsou ve vážném stavu, zůstávají v domově a jsou přestěhováni na infekční oddělení tak, aby nenakazili zdravé klienty. O nemocných klientech budou zdravotní sestry průběžně informovat jejich kontaktní osoby. Věříme, že se s touto nepříjemnou situací, co nejdříve úspěšně vypořádáme.

Mgr. Helena Housová
ředitelka

11. 10. 2020
Je mi to velice líto, ale přes veškeré naše úsilí se v našem domově objevil nevítaný a neviditelný host Covid 19. V pátek 9.10.2020 byli pozitivně diagnostikováni dva klienti na COVID 19.

U jednoho z klientů se projevily příznaky a následně byl hospitalizován ve zdravotnickém zařízení. Pozitivně testován byl také jeho spolubydlící, u kterého se zatím žádné příznaky neobjevují, zůstává tedy izolován v DD. Nadále budeme postupovat v souladu s krizovým plánem a pokyny Krajské hygienické stanice, se kterou jsme neustále v úzkém kontaktu a velice nám pomáhá, včetně testování ostatních klientů z daného oddělení, které aktuálně probíhá. Pozitivně testovaný klient je v současné době na izolačním pokoji a přistupuje se k němu v předepsaných ochranných pomůckách za dodržení přísných hygienických postupů tak, abychom eliminovali možnost přenosu na další klienty či zaměstnance.

Této nepříjemné skutečnosti jsme se velice obávali, avšak vzhledem k současné epidemiologické situaci ji nelze pokládat za neočekávatelnou, z toho důvodu jsme na ni připraveni, děláme a budeme dělat maximum pro to, aby se nákaza dále nešířila. Prosím, držte nám a svým blízkým palce, abychom toto nelehké období zvládli co nejlépe a vše se nám podařilo včas podchytit.

S přáním klidných dnů
Mgr. Helena Housová
ředitelka

3. 10. 2020 - Zákaz návštěv

S platností od pondělí 5. 10. 2020 do odvolání platí zákaz návštěv v domově důchodců. Důvodem je velmi nepříznivá epidemiologická situace ohledně nemoci Covid-19 v ČR.

Nastalé situace je nám velice líto. Přijměte, prosím, toto opatření jako naši snahu chránit zdraví klientů i zaměstnanců.

Během období zákazu návštěv je možné klientům do DD nosit balíčky s potravinami a jinými potřebnými věcmi. Balíček prosím vždy nadepište jménem klienta, kterému je určen. Doporučujeme, aby v balíčcích nebyly lahve s alkoholem a potraviny, u kterých hrozí rychlé zkažení. Dále vás žádáme, abyste nenosili více než jeden balíček týdně.

Výjimku pro návštěvy v DD mají, stejně jako v jarních měsících, blízcí klientů v terminálním stavu. Možnost návštěvy u těchto klientů a její termín si však prosím vždy předjednejte s vrchní sestrou na tel.: 481 55 33 64. V případě nutnosti řešení důležité záležitosti klienta lze návštěvu umožnit i jeho zákonnému opatrovníkovi. V těchto případech však žádáme opatrovníka, aby si návštěvu předjednal se sociálním pracovníkem dané služby (DS – Kateřina Kubátová 481 55 33 75, DZR – Josef Novotný 481 55 33 73). Jiné (z vašeho pohledu odůvodnitelné) výjimky pro návštěvu vašeho blízkého v DD může schválit pouze ředitelka organizace (Mgr. Helena Housová - 601 369 056).

Opět nabízíme možnost zprostředkování kontaktu s vašim blízkým pomocí videohovorů přes program SKYPE či aplikaci WhatsApp. Pro zprostředkování hovoru kontaktujte nejprve soc. pracovnici/pracovníka dané služby (viz výše uvedené kontakty) a předáme si informace o čase o způsobu spojení.      

S úctou Mgr. Helena Housová (ředitelka)

1. 10. 2020 - Výlet do Harrachova

Mezinárodní den seniorů jsme letos slavili cestovatelsky. Opět, díky dotaci města Rokytnice nad Jizerou a organizačnímu nadšení sociální pracovnice Katky Kubátové, jsme vyrazili na naše tradiční putování po Krkonoších o okolí. Letos padla volba (po 4 letech) znovu na Harrachov. V Harrachově jsme navštívili místo, které dělá Harrachov Harrachovem. Bohužel řeč nemůže být o torzu mamutího můstku, které při pohledu dává s povzdechem již jen vzpomenout na zašlou slávu Harrachova jakožto proslulého skokanského střediska. Cílem naší návštěvy byla totiž nejstarší dosud fungující sklárna v Evropě, tedy harrachovská „Novosad a syn“. Zde jsme v přímém dění pozorovali umění zdejších mistrů sklářů, prohlédli si huť i brusírnu a nakonec jsme byli potěšeni krásnými skleněnými dary nejrůznějších tvarů. Procházkou skrze centrum Harrachova jsme se dostali k moderní restauraci STONE, kde jsme doplnili spálenou energii. Po obědě jsme se zvěčnili na fotografii v pozadí s dolní stanicí lanové dráhy na Čertovu horu, usadili se do našeho autobusu a po silnici lemující údolí řeky Jizery se vrátili zpět do DD Rokytnice. Před vystoupením z autobusu, jsme si společně (ještě legálně) zazpívali a výlet tak příjemným způsobem zakončili.

Fotografie z výletu jsou již nahrány v galerii, též bude časem dodán odkaz na video.   

 

18.9.2020 - Důležitá režimová opatření ohledně COVID – 19. PROSÍM ČTĚTE

Vzhledem k aktuálně nepříznivé epidemiologické situaci upravujeme s platností od pátku 18. 9. 2020 některé podmínky a doporučení týkající se režimu návštěv a také případných pobytů klientů mimo DD.

 • Nově apelujeme na blízké klientů, aby se na návštěvách nezdržovali po 17 hodině. Výjimečně, kdo není schopen návštěvu absolvovat do 17 hodiny, ohlásí se během dne telefonicky personálu daného oddělení a o záměru své pozdní návštěvy nás bude předem informovat.
  • Oddělení 0: 481 55 33 60
  • Oddělení 1: 481 55 33 61
  • Oddělení 2: 481 55 33 62
  • Oddělení 3: 481 55 33 63
 • U klientů, kteří by chtěli odjet mimo areál DD (vyjma hospitalizací či nutných návštěv zdravotnických zařízení), bude pro možnost návratu vyžadován negativní test PCR na COVID 19 s výsledkem, který nebude starší více jak jeden den.
 • Stále platí, že každému příchozímu do DD je na vrátnici měřena tělesná teplota. Příchozím s teplotou vyšší než 37° C nebude návštěva umožněna.
 • Stále platí povinnost podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti při vstupu do budovy.
 • Stále platí přísná povinnost pro návštěvy mít po celou dobu nasazenu roušku (přes nos i ústa). Nedodržení této povinnosti bude bráno jako důvod k okamžitému ukončení návštěvy.
 • Stále platí důrazné doporučení absolvovat návštěvu svého blízkého ve venkovních prostorách DD (altánky, dvorek, lavičky v okolí). Prosíme, abyste si svého blízkého pouze vyzvedli na oddělení, návštěvu ohlásili personálu a poté šli se svým blízkým návštěvu strávit ven (v případě nepříznivého počasí do jídelny DD). Pouze u imobilních klientů, které není možné do venkovních prostor dopravit na vozíku či v polohovacím křesle, stravte návštěvu na klientově pokoji. Na pokoji se však nezdržujte déle jak 30 minut a ne ve více jak dvou osobách současně (tzn. klient + max. 2 osoby).
 • Pro všechny návštěvy však platí zákaz zdržovat se kdekoliv jinde v budově mimo pokoj klienta, případně jídelnu, kde můžete trávit návštěvu při nepřízni počasí.       
 • Vzhledem k tomu, že nejčastějším bezpříznakovým nosičem viru jsou děti do 15 - ti let, je jim s platností od 18. 9. 2020 vstup do budovy zakázán.

Velice Vás prosíme, abyste nastalou situaci nebrali na lehkou váhu. Přestože všeobecný strach ze závažnosti onemocnění COVIDEM 19 oproti jarním měsícům zásadně poklesl, je stále nutné si připomínat, že existují rizikové skupiny, pro které může být toto onemocnění smrtelné. Do této skupiny bohužel patří právě lidé v pokročilém seniorském věku, tedy naši klienti – vaši blízcí. Nemá smysl polemizovat nad tím, jestli nakažený senior poté zemře „s covidem“ nebo „na covid“, to asi není podstatné. Podstatné je, že tato nemoc má tu moc, vašim blízkým život zkrátit. Buďte si toho prosím vědomi a přistupujte k návštěvám v DD s velkou odpovědností:

 • nechoďte, pokud se necítíte dobře,
 • nechoďte, víte-li o tom, že jste měli rizikový kontakt,
 • zvažte, zda přijdete s dětmi,
 • mějte roušku,
 • udržujte rozestup,
 • využívejte venkovních prostor,
 • omezte dotyky atd., však všechna ta doporučení již všichni dobře známe.

Moc děkuji za pochopení a Váš zodpovědný přístup

Mgr. Helena Housová (ředitelka)

14. 9. 2020 - Magda Malá
V pondělí nás svým pěveckým vystoupením přijela potěšit zpěvačka Magda Malá, které se podařilo na dvorku našeho domova vytvořit velice příjemnou atmosféru. Svým energickým projevem se paní Magdě podařilo strhnout k tanci a zpěvu většinu klientů i personálu DD, za to ji patří naše velké DÍKY. Všichni budeme na toto krásné odpoledne dlouho vzpomínat. Za video a fotografie děkujeme panu Josefu Hurtovi. Fotografie nalznete v galerii.

Videa z akce můžete shlédnout zde: https://photos.app.goo.gl/A2buaMSLxMpV8TKK6

Odkaz na článek v Jabloneckém deníku zde: https://jablonecky.denik.cz/ctenar-reporter/seniorum-v-rokytnici-zazpivala-magda-mala-20200916.html

Odkaz na článek v na článek v Našem pojizeří zde: http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/obrazem-magda-mala-zpivala-pro-seniory-v-rokytnici/?aktualitaId=66503

 

 

30. 6. 2020 - Aktuální informace k režimu návštěv v DD - čtěte pozorně !!!

Vzhledem k aktuálně zhoršené epidemiologické situaci na území Libereckého kraje a k vydaným opatřením MZDR, žádáme důrazně návštěvy klientů, kteří jsou mobilní či je možné jim s přesunem dopomoci prostřednictvím invalidního vozíku (a není jim to po delší dobu nepříjemné), aby realizovali své návštěvy ve venkovních prostorách (pochopitelně je-li to možné vzhledem k počasí). Prosíme tedy blízké těchto klientů, aby se nahlásili na vrátnici DD, zde podepsali čestné prohlášení o bezinfekčnosti, poté si vyzvedli svého blízkého na oddělení a vyšli společně do venkovních prostor (dvorek, zahrada, altánky). Na návštěvu k jednomu klientovi mohou přijít maximálně dvě osoby najednou (výjimkou jsou děti do 15ti let, které se do maximálního počtu osob nezapočítávají). Po dobu návštěvy stále platí povinnost mít nasazenu roušku. Komu bude naměřena teplota vyšší než 37°C nebude mu návštěva umožněna.  

Vystoupení souboru Izerína
Dne 29. 6. 2020 ve 13:30 vystoupí v našem domově seniorský pěvecký soubor Izerína.

5. ročník Seniorských sportovních her
dne 25. 6. 2020 se na dvorku DD od 9:00 uskuteční již 5. ročník seniorských sportovních her. Budeme házet na koš, kopat na bránu, chytat ryby, kosit kuželky atd., zkrátka budeme se bavit jako za mlada. Chcete-li, můžete přijít své blízké podpořit či si sami zasportovat, brána na náš dvůr je Vám otevřena. 

5. 6. 2020 - Návštěvy v DD (čtěte POZORNĚ !!!)
Od úterý 9. 6. 2020 jsou již návštěvy klientů povoleny v jakýkoliv den, a to již bez povinnosti telefonického ohlášení. Nutností však zůstává přijít v roušce, nahlásit se na vrátnici DD a zde podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Dbejte prosím na to, aby i Váš blízký měl v době návštěvy nasazenu roušku. Pochopitelně za předpokladu, že mu to nebude způsobovat pro něho nesnesitelný diskomfort. Dále vás prosíme, abyste na návštěvu nepřicházeli v době oběda (od 11:30 do 13:30) a rovněž abyste nechodili později než v 17:00. Svého blízkého můžete navštívit přímo na jeho pokoji (max. 3 osoby) nebo s ním posedět v přilehlých venkovních prostorách (na dvorku či v zahradních altáncích). V jiných prostorách budovy je návštěvníkům možnost pohybu či posezení prozatím zakázána.   

1. 6. 2020 - Tradiční krkonošský Sejkorák
Ve středu 27. 5. 2020 jsme po dlouhé době měli možnost uspořádat jednu z našich tradičních zábav s názvem Sejkorák. Bohužel jsme zatím na tuto akci nemohli přizvat širší komunitu přátel našeho domova, což nás velice mrzí, zároveň však pevně věříme, že příště již tak budeme moc učinit. Avšak i přesto Sejkorák proběhl dle tradičního scénáře. Naši pracovníci od rána pekli na dvorku DD jednu delikátní sejkoru za druhou, ve 14:00 paní ředitelka zábavu zahájila, spustila muzika v podání dua Bukovjan a počalo servírování sejkor, mléka, čaje, kávy či piva. Poté, co si všichni pochutnali na sejkorách, byla pozornost upřena na taneční parket, kde se v rytmu starých českých písní tančilo až do 16. hodiny. Za odpoledne plné dobré nálady patří dík všem zúčastněným.

VIDEO z AKCE ZDE:  https://photos.app.goo.gl/1e5YbzP73XwKWm2t9

28. 5. 2020 - Krásné dopoledne v našem domově.
V pátek 15. 5. 2020 v dopoledních hodinách nás navštívil soubor složený ze zástupců organizací Červený kříž, Naděje a Centrum sociálních služeb z Jablonce nad Nisou, který našim klientům zpestřil čas zákazu návštěv spojeného s Covidem – 19. Soubor nejen, že roztleskal, ale i rozezpíval naše klienty. Vystoupení mělo veliký ohlas. Klienti si zazpívali jim známé písničky, pohladili záchranářské psy a obdivovali duhové, sluncem osvícené bubliny, které se vznášely nad našim dvorkem a připomněly jim dětství, kdy si sami ze stébel a mýdlové vody vyfukovali bubliny. Celá akce byla zakončena společným zpíváním písně „Není nutno“, která se stala jakousi hymnou covidového času.

Za klienty i pracovníky děkuji.
Mgr. Helena Housová

28. 5. 2020 - Návštěvy
Prosíme, během čtvrtka a pátku (28.5 - 29.5) objednávejte termíny svých návštěv na tel. 481 55 33 73 nebo 776 549 751, od 8:00 do 14:00 - Josef Novotný.
Děkujeme :-)

27. 5. 2020 - Šťastná shledání

Je tomu téměř tři měsíce, co byl DD uzavřen pro návštěvy blízkých našich klientů. Bylo to dlouhé, bylo to smutné, bylo to těžké, ale bohudík i toto mělo svůj konec a včera odpoledne jsme mohli přivítat první návštěvy.  Po této nečekaně dlouhé odluce šlo o velice šťastná setkání plná úsměvů a radosti. Bylo velice příjemné to z povzdálí pozorovat. Všem Vám velice děkujeme za disciplinovanost a dodržení předepsaných opatření v průběhu návštěv. Přejme si tedy společně ať situace ohledně Covid 19 má i nadále ustupující trend a Vy, My a hlavně naši klienti se nadále radujeme z těchto šťastných setkání.

Foto z události viz galerie.

19. 5. 2020 - Datum povolení návštěv v DD + podmínky a pravidla, která je nutná dodržet.

Dodatek k Domácímu řádu - (text možno zobrazit i v PDF zde: Dodatek k domácímu řádu - podmínky a pravidla pro návštěvy od 25.5.2020)
Čestné prohlášení o bezinfekčnosti
si můžete přinést předvyplněné (formulář ZDE: Čestné prohlášení o bezinfekčnosti) nebo si jej vyplníte při příchodu na vrátnici DD.

(úprava pravidel návštěv v době pandemie)

Na základě rozhodnutí vlády ČR jsou od 25. 5. 2020 je možnost povolení návštěv v pobytových  sociálních službách.  Zároveň jsme ale také povinni dbát zajištění bezpečnosti a zdraví našich klientů. Je třeba si uvědomit, že pandemie COVID-19 je největším nebezpečím právě pro seniory – pro naše klienty. Musíme myslet na to, že nákaza může být pro naše klienty fatální, a to s ohledem na jejich věk, zdravotní stav a tím i sníženou imunitu.  Z výše uvedených důvodů doporučeného postupu č.10/2020 vydaného MPSV, jsem jako ředitelka organizace stanovila:

Pravidla návštěv

Návštěva v budově bude umožněna pouze osobám, které se telefonicky objednají

Objednávky návštěv jsou možné od 20. 5. 2020 a to vždy v čase 13,00 – 17,00 hod.

na telefonním čísle 724 516 149 – Sociální pracovnice Kateřina Kubátová, DiS.

Dny a hodiny návštěv: Úterý

                                 Čtvrtek

                                 Sobota

a to vždy pouze 14.oo – 16.oo hod.

 • Žádáme tímto návštěvy, aby případné přinesené věci či potraviny byly ošetřené desinfekcí, která je umístěna na stole u recepce
 • Návštěva bez předchozího objednání není možná
 • Každý klient může mít pouze jednu návštěvy za vyhrazený den
 • Je nutno dodržet odstup mezi návštěvou a klientem 2 m

Pravidla návštěv u imobilních klientů :

1/ Na jednotlivé oddělení, kde klient bydlí  je povolena návštěva  vždy jen na 30 min

2  Na návštěvu mohou přijít  pouze dvě osoby v přímém příbuzenském vztahu

3/ Na dvoulůžkovém pokoji může být návštěva u klienta pouze jedna (max. 2 osoby)

4/ Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna mít čistou roušku. Roušku si návštěva po celou dobu trvání návštěvy nesmí sundat a mít ji po celou dobu návštěvy  nasazenu.

5/ Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna:

 • si nechat změřit teplotu bezkontaktním teploměrem
 • vydezinfikovat si ruce
 • obléknout si připravený plášť a návleky
 • podepsat čestné prohlášení (je k dispozici na recepci)
 • dodržet maximální 30 ti minutový čas návštěvy
 • návštěvník s teplotou 37 °C a více nebude do Domu důchodců vpuštěn

6/ Každý klient může mít pouze jednu návštěvu za vyhrazený den.

7/ Návštěva sama ani s klientem se zbytečně nepohybuje po Domě důchodců a je s klientem  pouze na pokoji

Pravidla návštěv u mobilních a částečně mobilních klientů:

1Návštěva proběhne ve venkovním prostoru po dobu max. 1 hodiny (zahrada, altány, dvorek, krátká vycházka).

Klienta po domluvě s pracovníkem recepce, přivede/přiveze pečující pracovnice před hlavní vchod do budovy.

 V případě nepříznivého počasí je možno využít prostory jídelny s podmínkou jedna návštěva u jednoho stolu s rozestupy 2 m

3/ Na návštěvu přichází pouze tři osoby v přímém příbuzenském a to s rozestupem 2 m

4/ Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna mít čistou roušku. Roušku si návštěva po celou dobu trvání návštěvy nesmí sundat a mít ji po celou dobu nasazenu.

5/ Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna:

 • si nechat změřit teplotu bezkontaktním teploměrem
 • vydezinfikovat si ruce
 • podepsat čestné prohlášení
 • dodržet maximální 60 ti minutový čas návštěvy
 • návštěvník s teplotou 37 °C a více nebude do Domu důchodců vpuštěn

V Rokytnici nad Jizerou 19.5.2020                                                                                                                       

Účinnost od 20.5.2020                                                               
Mgr. Helena Housová, ředitelka

 

 

11. 5. 2020 - Datum povolení návštěv - Dle aktuálního plánu rozvolňování vládních opatření budou (nedojde-li ke zvratu v epidemiologickém vývoji) od 25. 5. 2020 povoleny návštěvy v Domovech pro seniory. Specifické podmínky, za kterých budou probíhat návštěvy klientů v DD Rokytnice, budou za včasu upřesněny zde na webu.

11. 5. 2020 - Když ti někdo ruku podá i nejčernější temnota se poddá aneb Děkujeme Vám, že pomáháte nám

Se slzami v očích jsem přijímala již několikátý dar pro pracovníky. Vždy jsme dostávali dary pro klienty na zlepšení kvality života a prostředí. Ale nyní blízcí našich klientů nezapomněli ani na naše pracovníky. Na ně v první linii se zpočátku pozapomnělo, neměli jsme ochranné prostředky, nebyly ani kde zakoupit. Počátky období infekce COVIDU - 19 byly opravdu těžké. Nikdo jsme nevěděli co a jak, přicházela spousta ustanovení, příkazů, zákazů…., nastalo zvláštní období strachu. Báli se klienti, kteří  doslova „viseli“ na programu ČT24 i když pro ně toho času již byl zprovozněn program TV 3, který je mohl pobavit a rozptýlit starými filmy, vzpomínkami či písničkami „Z babiččiny krabičky“. Velmi se však báli také pracovníci, zejména aby nezavlekli infekci do domova. Ve vzduchu navíc stále visela otázka, kdo by se o klienty postaral v případě většího personálního výpadku. Ještě těžší bylo pomyslet na otázku: „a co když se infekce dostane k nám do domova“, kdo bude ten z nás, kdo se postará o nemocné klienty, kdo na sebe dobrovolně vezme velké nebezpečí, že zde onemocní a pravděpodobně tak nakazí i celou svoji rodinu. Avšak i na tento scénář jsme byli připraveni a řada pracovníků se nabídla, že když bude třeba, zůstane v domově nepřetržitě po dobu 14 dnů. Bylo to opravdu velice těžké období pro nás všechny. Rovněž pro klienty a jejich blízké, kteří se již dlouhou dobu neviděli a jistě je tíží obavy, co se na obou stranách děje.

 Navzdory velmi temným a nejistým dnům na počátku března, se mnohé záhy rozjasnilo. Ochranné prostředky již máme, něco jsme si zakoupili, ovšem spoustu jsme  jich dostali, čehož si velice vážíme. Darem jsme také dostali dva tablety pro ulehčení komunikace mezi klienty a jejich blízkými.

Nyní se vrátím k darům a podpoře našich pracovníků. Z FKSP jsme zakoupili pracovníkům minerály, vitamíny, gelovou dezinfekci a zajistili jsme šité roušky. Bylo nám darováno krásné charitativní vystoupení Daniela Hůlky (https://photos.app.goo.gl/NDkiiyybsZdauMhF6), které jsme si všichni velmi užili. Je třeba znovu vřele poděkovat všem firemním dárcům, neziskovým organizacím a zejména celé dlouhé řadě jednotlivců, kteří si přáli zůstat v anonymitě. Věnovali nám velké množství parafínu s esenciálními oleji, pro koupel rukou, krémy na ruce s přísadou solí z mrtvého moře (obojí je velice důležité pro ochranu rukou, které velmi trpí po dlouhodobém používání dezinfekce), šité roušky, ochranné štíty, čokolády, kávu, čaje, ochucené vody atd., atd. Všem dárcům patří obrovský dík, že na nás nezapomněli. 

V Rokytnici nad Jizerou
11. 5. 2020
Mgr. Helena Housová
ředitelka                                                                                    

5. 5. 2020 - Dnes proběhlo v pořadí již třetí testování celého personálu DD na Koronavirus (tentokrát opět metodou rapidtestu). Výsledek byl u všech negativní.

4. 5. 2020
Nabízíme pracovní místo Kuchaře (DPP, DPČ). Více v sekci "O nás" - "Kariéra". Případný zájemce se může hlásit na tel.: 481 55 33 26 - paní Chmelíková Jana. 

29. 4. 2020 - Daniel Hůlka
Velice děkujeme za krásný zážitek, který nám v podobě svého vystoupení na nádvoří DD daroval zpěvák Daniel Hůlka. Děkujeme také panu řediteli DS Sychrov Jiřímu Duškovi, který celé toto krásné turné dojednal. VIDEO Z AKCE ZDE: https://photos.app.goo.gl/NDkiiyybsZdauMhF6

27. 4. 2020
Od dnešního dne je možné využít ke spojení s vašimi blízkými, kromě Skype a Messenger, také aplikaci Whats App. Díky projektu "Tablet od srdce", který je společným projektem společností: Philip Morris a. s., Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, Mall Group, Vodafone Czech Republic, Deníku BLESK a Nadace Charty 77, jsme obdrželi dar v podobě dvou Tabletů Huawei včetně SIM karet s datovým tarifem. Díky tomu jsme nyní schopni zprostředkovat videohovor s vašimi blízkými přímo z jejich pokoje. Prosíme však opět nejprve volejte na pevnou linku jednoho z našich sociálních pracovníků a domluvte se s nimi na konkrétním čase (Novotný J. 481 55 33 73, Kubátová K. 481 55 33 75).

Velké a upřímné Díky patří nakladatelství Albatros Media a.s., za dar v podobě více než 100 ks. velmi zajímavých knižních titulů. Dále děkujeme firmě IreSoft za ochranné prostředky a balíčky se sladkostmi Nestlé. Za dar 150 roušek děkujeme spolku Motorkář. Rovněž velmi děkujeme Hudebnímu divadlu Karlín za vynikající čaje a ochranné pomůcky. Největší Dík opět patří všem soukromým dárcům z řad veřejnosti, zejména za roušky a další velice důležité věci, které nám byly dány pro užitek či pro radost. Bylo Vás opravdu hodně, velmi si vaší štědrosti vážíme. 

23. 4. 2020
Klepeme do dřeva a informujeme Vás, že již druhé preventivní testování zaměstnanců (tentokrát přesnější laboratorní metodou) neprokázalo nákazu COVID 19 u žádného ze zaměstnanců našeho DD. Další ze série pravidelného testování proběhne za 12. dní.

22. 4. 2020
S potěšením Vám sdělujeme, že v pondělí 27. 4. 2020 se pod okny našeho domova rozezní bas hlas jednoho z nejlepších českých operních a muzikálových
zpěváků Daniela Hůlky, který navštíví Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou v rámci svého miniturné po 17 domovech seniuorů v Libereckém kraji. 

https://sedmicka.tyden.cz/rubriky/celebrity/daniel-hulka-vyrazi-na-miniturne-po-domovech-pro-seniory_542597.html 

15. 4. 2020
Vážení rodinní příslušníci, blízcí a přátelé,

ozývám se ze stále uzavřeného domova. Chtěla bych Vám v několika řádcích napsat, co se u nás v domově děje. V minulém týdnu jsme klientům zajistili nákup potravin, sladkostí, nápojů a ovoce na základě jejich přání. Vše jsme zajistili přes velkoobchody tak, aby bylo zboží bez styku s kupujícími v běžných obchodech. Dostali jsme sponzorským darem velikonoční perníky pro klienty. Velikonoční svátky jsme oslavili výzdobou celého domova a tradičními velikonočními jídly.

Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví jsme povinni každodenně měřit teplotu pracovníkům a  klientům 2x denně. Dle nového ustanovení musíme každého, jehož teplota dosáhne 37,4 ° C a více, nahlásit KHS a ošetřujícímu lékaři. Danou osobu následně musíme umístit do karantény. To znamená přistupovat k tomuto klientovi jako k infekčnímu ve speciálním ochranném oblečení. Stejným způsobem musíme přistupovat i ke klientovi, který se vrací z hospitalizace. Všechna tato opatření jsou preventivní. Proč o tom píši? Protože se nám obě situace již v našem domově objevily a já mám obavy, aby se nezačala šířit fáma, že v našem domově je nákaza COVID-19.

V úterý 14. 4. 2020 jsme provedli plošné testování všech pracovníků rapid testy na zjištění přítomnosti nemoci Covid-19. Všichni pracovníci měli test s negativním výsledkem. Další testování pracovníků proběhne 28. 4. 2020.

Ochranné prostředky k nám již dorazily. Některé jsme nakoupili, celá řada jich přišla prostřednictvím hasičů z KÚ Liberec a MěÚ Rokytnice nad Jizerou. Mnohé jsme také obdrželi od dobrovolných dárců, za což velice děkujeme a jsme velice rádi, že na nás takto myslíte. Nezapomnělo se ani na klienty, pro které máme roušky také k dispozici. Pokud by klient musel z domova odjet na vyšetření do nemocnice, dostane do roušky nanofiltr, který by ho měl bezpečněji chránit před nákazou.

Všem Vám,

děkujeme za podporu a projevy ocenění našim pracovníkům. Za materiální podporu patří velký dík také všem anonymním dárcům.

V Rokytnici 15. 4. 2020

Mgr. Helena Housová, ředitelka

 

9. 4. 2020

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a přátelé,
zde patří poděkování našim pracovníkům a stejně tak i klientům, kteří přijímají všechna nová ustanovení a omezení s trpělivostí a pochopením.

Naší snahou je postarat se o klienty, jak nejlépe to jde a podporovat je v současné, pro ně napjaté situaci, kdy jsou plní strachu a obav nejen o sebe, ale i o Vás. Proto se na Vás obracím s prosbou o zaslání pozdravů našim klientům formou pohledu, či dopisu. Oni byli zvyklí psát i dostávat dopisy a určitě by jim Váš pozdrav udělal velikou radost. K psanému textu se mohou několikrát vrátit, či si vystavit pohled s tím, že na ně nezapomínáte. Je možné napsat pohled, dopis nebo email, který jim rádi předáme.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Je hezké, že lidé nezapomínají na nás i na naše pracovníky, kteří jsou v plném nasazení a dále nesou obrovskou zodpovědnost, aby k nám do domova nákazu nepřinesli. Nám a našim pracovníkům přichází milá slova, slova podpory a ocenění. Přichází i spousta našitých roušek, dovezených štítů, respirátorů, nanofiltrů, dezinfekce, ochranných pomůcek, ale také knih a křížovek. Tato velice vítaná pomoc přichází od přátel domova, anonymních dárců, firem, Města Rokytnice, Krajského úřadu a dalších. Vám všem tedy touto cestou vřele děkujeme. Je úžasné, že na nás myslíte.

Jedna paní kdysi napsala, že už věří v existenci andělů, …že je jich totiž celá armáda v Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Bylo to moc milé a já s ní souhlasím.

Z projektu Ježíškova vnoučata jsme obdrželi finanční dar za účelem zakoupení anděla v životní velikosti, kterého chceme umístit na zahradu. Minulý týden se mi ozval pán, který zajišťuje vyřezání anděla, že nám ho v nejbližší době přivezou. Já mu velice děkovala s tím, že to bude v tu pravou dobu, že nás anděl bude chránit před nákazou. Plně tomu věřím.

Jedna klientka mi říkala: „Máme jen dvě  možnosti: Zemřít a nebo vyhrát.“ Já jí na to odpověděla: „Paní Růžičková, my máme pouze  jednu možnost: Vyhrát.“

Tak nám držte pěsti, ať máme to štěstí.

S pozdravem Helena Housová (ředitelka)

 

4.4.2020 - Pozdravy z rokytnického domova důchodců

Vážení,
velice nás mrzí, že v důsledku nutných opatření proti šíření nemoci COVID 19, nemůžete vidět své blízké. Abychom Vám udělali alespoň malou radost, posíláme Vám několik pozdravů prostřednictvím videa, které můžete zhlédnout po kliknutí na tento odkaz: https://photos.app.goo.gl/w3QCDuYCVHoC7fES7

Spojit se svými blízkými se můžete pomocí našich pevných linek:

Přízemí: 481 55 33 60
I. patro: 481 55 33 61
II. patro: 481 55 33 62
III. patro: 481 55 33 63

V pracovní dny je také možné zprostředkovat videohovor z naší improvizované videokonferenční místnosti prostřednictvím Skype nebo Messenger (facebook). Pokud máte o videohovor s vašim blízkým zájem, kontektujte nejprve telefonicky jednoho z našich sociálních pracovníků.

Kateřina Kubátová: 481 55 33 75
Josef Novotný: 481 55 33 73

24. 3. 2020

Vážení návštěvníci Domova důchodců – Rokytnice nad Jizerou,
Vážení rodinní příslušníci,
Vážení klienti,

z důvodu zvýšení prevence proti šíření nemoci COVID 19 je s účinností od 26. 3. 2020 zakázáno předávání balíčků s potravinami (či jiných předmětů) klientům Domova důchodců. Důvodem tohoto opatření je možné riziko šíření viru i na površích předávaných předmětů.

Přijměte prosím toto opatření jako naši snahu o maximální ochranu zdraví klientů a pracovníků Domova důchodců. Zároveň vás ujišťujeme, že stravování je v DD zabezpečeno standardním, a tedy dostatečným, způsobem.  

Děkujeme za pochopení

Mgr. Helena Housová

ředitelka

 

 

16. 3. 2020

V souvislosti s pandemií COVID 19 informujeme klienty, blízké a veřejnost že:

1) sledujeme informace, jsme ve spojení s KÚ a KHS;
2) máme plán preventivních opatření;
3) máme plán krizových opatření v případě karantény;
4) v případě realizace krizových opatření je provoz personálně zabezpečen;
5) činnosti služby v případě krizového stavu budou zredukovány na minimální rozsah.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně klientů a současného chodu zařízení se obraťe na sociální pracovníky či vrchní sestru viz záložka Kontakty.

9.3.2020
Vážení návštěvníci Domova důchodců – Rokytnice nad Jizerou,
Vážení rodinní příslušníci,
Vážení klienti,

z důvodu prevence proti šíření nákazy koronavirem se na základě nařízení ministra zdravotnictví ČR vyhlašuje zákaz návštěv v Domově důchodců, a to s platností do odvolání.

Výjimkou může být odůvodněná návštěva u klienta s omezenou svéprávností (po předchozí domluvě se sociálním pracovníkem) či u klienta v terminálním stavu nevyléčitelného onemocnění (po předchozí domluvě s vrchní zdravotní sestrou).

Děkujeme za pochopení
Mgr. Helena Housová, ředitelka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16. 3. 2020 na vystoupení pěveckého sboru IZERÍNA od 14:00 v jídelně DD - Akce zrušena z důvodu uzavření DD návštěvám
18. 3. 2020 na tradiční Josefovskou zábavu (hraje duo Bukovjan) od 14:00 v jídelně DD - Akce zrušena.

 

7. 2. 2020
Kluci v akci, Jan Kanyza a další splněná přání klientů z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou

Díky projektu Ježíškova vnoučata, který jistě není třeba představovat, se v letošním roce splnila mnohá přání i seniorům z našeho domova. Na prvním místě je tedy třeba poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili a vyslovená přání proměnili v radostnou skutečnost. Přání seniorů z rokytnického domova byla o těchto Vánocích velmi rozmanitá. Někdo si přál dobrý čaj, další například pomůcky ke studiu, výlet do kina či návštěvu cukrárny. Vyslovena zde však byla i přání poněkud netradiční a skoro by se dalo říci „těžko splnitelná“. Nicméně všichni dobře víme, že o Vánocích se přáním meze nekladou. Nechali jsme tedy i přání setkat se s hercem Janem Kanyzou a uvařit si dobré jídlo s Kluky v akci odplout do éteru s pevnou důvěrou v sílu ducha Vánoc.

   Za nedlouho jsme byli mile potěšeni, když se ozvala redaktorka Ivana Bernáthová z Českého rozhlasu Liberec s tím, že by rádi naší klientce Dagmar splnili její přání a zprostředkovali jí setkání s Janem Kanyzou. Setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře v prostorách Muzea a Pojizerské galerie v Semilech. Paní Dagmar přijela na setkání společně s několika přáteli z DD. Všichni s velkým zaujetím poslouchali zajímavé a místy velmi humorné příhody ze života Jana Kanyzy, který byl sám přáním paní Dagmar velice překvapen. Příjemné odpoledne v Semilech bylo zpestřeno prohlídkou muzea s dlouhým pozastavením u gotické sochy tzv. Sytovské Madony, o které měl co říci i Jan Kanyza. Příjemné setkání bylo zakončeno zhruba po hodině a půl natřikrát ve dveřích se loučícím Janem Kanyzou.

Společné přání několika klientek z našeho domova, vidět „kluky v akci“ v jejich kulinářské akci přímo v našem DD, se splnilo 5. a 6. 2. 2020. Co by to však bylo za přání, kdyby v něm nebylo kousek tajemství. Tajemství „kluků v akci“ spočívalo v tom, že jsme do poslední chvíle tak úplně nevěděli, jak tato akce bude probíhat. Menší rozpaky vyvolala informace, že u toho bude i televizní štáb a vaření v našem domově se tak stane jedním z dílů jejich televizního pořadu. Drobné napětí se však rozplynulo velmi rychle, a to záhy po příjezdu Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, tedy „kluků v akci“, kteří společně se svým štábem přivezli dobrou náladu a navodili příjemnou a uvolněnou atmosféru v celé jídelně DD, kde se v následujících hodinách přání našich klientek plnilo. Cíl akce byl však nelehký, na jídelním lístku bylo mnoho zabíjačkových dobrůtek: ovárek, zabíjačkový guláš, vepřový jazyk, játra, škvarkové placky a křenová pomazánka. V poklidném tempu a s pomocí našich klientů celá akce vyvrcholila po cca 4 hodinách servírováním a společnou večeří. Zklamáním by tato akce mohla být snad jenom pro vegetariány či členy spolku na ochranu prasete domácího. Nikdo z těchto kruhů se však v daném prostoru a čase nevyskytoval, a tak si všichni mohli nechat bez výčitek svědomí chutnat a přání našich klientek vyhodnotit za splněné z více než 100 %. Na druhý den nás kluci opět navštívili a ochutnali pro změnu dobroty našich klientek a aktivizačních pracovnic, které upřímně pochválili, čímž je velice potěšili podruhé. Kluci se také vydali na návštěvu několika klientů a klientek, kteří nemohli být přítomni při jejich vaření v jídelně, ale přáli si je alespoň vidět a malou chvíli si s nimi popovídat. Poté už zbývalo pouze požádat o podpis na památku a s vřelým díkem se s kluky rozloučit. V televizi bude vaření z Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou na programu 22. 2. 2020 od 18:25 na programu CT1.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/220562221900005/

Jsme velmi potěšeni tím, že letošní Ježíškova vnoučata nám přinesla tyto krásné zážitky. Uznání a dík patří pochopitelně nejenom těm, kteří plnili přání klientů DD Rokytnice, ale úplně všem, kteří se snaží plnit přání druhých, a to nejenom o Vánocích. Nezapomínejme však, že aby se přání mohla plnit, musíme se nebát je mít.  

https://liberec.rozhlas.cz/co-vas-napadlo-osobo-jan-kanyza-darkem-od-jeziskovych-vnoucat-8139735

8.11.2019
A je tu další zpráva krásná,
ocenění obdržela naše vrátná.
Za to, že vše pod kontrolou má,
že i na myšlenky tvé často dbá,
že každý úkol příjme vřele,
nikoho neposílá do p.....,
že pozitivita je jí daná,
že se směje a je Šťastná. :-)

PS: K ceně sympatie gratulujeme Janě Šťastné.
Fotky z udílení cen sympatie v senátu ČR naleznete v galerii tohoto webu.
Video z události můžete shlédnout po kliknutí ZDE

6.11.2019
S hrdostí dáváme na vědomí všem, že 12.10. ve slavnostní den
bylo ocenění uděleno těm, kdo pracovali pilně s láskou v srdci svém.
V našem zařízení krásném, zalitém v horském slunci jasném
obdrželi ocenění svá rovnou pracovníci dva.
Za lidskou dobrotu, úsměv a odvedenou práci
vyjadřujeme vám Magdo a Libore díky a velkou Gratulaci.

PS: foto z akce naleznete v galerii tohoto webu,
článek o této události na odkazu
zde:https://www.kraj-lbc.cz/kraj-ocenil-nejlepsi-pecovatelky-a-pecovatele-n928604.htm

1.11.2019
Aktivity na Listopad
Pravidelné setkávání "u rybiček" s dopoledním programem
Pravidelné středeční setkávání v cukrárně od 13:00
Pravidelné středeční konání Mše svaté v kapli od 14:30
Pravidelné čtvrteční bohoslužby husitské v kapli od 14:00

20.11. Prodej drogerie Oriflame od 14:00 v jídelně
22.11. Trénování paměti p. Zdeněk Choura III. patro od 10:00 hod
Návštěva dětí z MŠ - termín bude upřesněn

30.10.2019
V sekci "O nás" - "Kariéra" máme nově inzerovánu volnou pracovní pozici pomocného kuchaře (kuchařky).

Obhájili jsme certifikát Vážka :-)
Dne 26. 6. 2019 proběhl v našem zařízení audit České alzheimerovské společnosti, hodnoticí plnění kritérií pro prodloužení platnosti certifikátu "Vážka", který je určen zařízením s vysokou kvalitou péče o lidi s demencí. Tento certifikát jsme úspěšně obhájili, navíc s vylepšeným hodnocením. Vedení DD a všem jeho zaměstnancům patří tedy Gratulace a zároveň velké DÍKY za jejich každodenní práci pro tuto organizaci.

Výlet do města Jilemnice

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme navštívili s našimi klienty nedaleké město Jilemnice. Zavítali jsme na místní zámek, kde jsme zhlédli expozici retro domácností z let 1950-1989. Dále jsme měli možnost shlédnout Metelkův pohyblivý betlém, projít si výstavou obrazů krkonošského krajinomalíře Kavána a zavzpomínat tak na krásu dřívějších Krkonoš. Procházkou přes zámecký park jsme se dostali na Jilemnické náměstí, které patří k nejkrásnějším v našem okolí. Poseděli jsme u zdejší kašny, načerpali síly a pomalu se vrátili k našemu svítivě žlutému autobusu, který nás následně skrze nádherné údolí Víchovské Lhoty, Křížlice, Roudnici a Jestřabí zavezl do restaurace horského hotelu Rezek, kde jsme nepohrdli vydatným obědem. S příjemným pocitem plného žaludku, zahřáti sluncem a dobrými pocity jsme se navrátili průjezdem přes Františkov, Rokytno a celou Rokytnici nad Jizerou do našeho výchozího bodu.

Díky za tuto povedenou expedici patří: pánu Bohu, že zařídil počasí, městu Rokytnice nad Jizerou, že poskytlo peníze, hlavní organizátorce Kačce Kubátové za celé uspořádání a dokonalé načasování a samozřejmě všem účastníkům za to, že se této akce účastnili naloženi v dobré náladě a způsobili tím tak to, že na tento výlet budeme s blahem v srdcích vzpomínat. 

Fotky dokazující, že toto psaní není lživé, jsou ke zhlédnutí v galerii těchto webových stránek.

 

Adresa


Domov důchodců
Dolní Rokytnice 291
Rokytnice nad Jizerou
512 44
Logo Domov Důchodců