Aktuálně z Domova důchodců

24. 3. 2020

Vážení návštěvníci Domova důchodců – Rokytnice nad Jizerou,
Vážení rodinní příslušníci,
Vážení klienti,

z důvodu zvýšení prevence proti šíření nemoci COVID 19 je s účinností od 26. 3. 2020 zakázáno předávání balíčků s potravinami (či jiných předmětů) klientům Domova důchodců. Důvodem tohoto opatření je možné riziko šíření viru i na površích předávaných předmětů.

Přijměte prosím toto opatření jako naši snahu o maximální ochranu zdraví klientů a pracovníků Domova důchodců. Zároveň vás ujišťujeme, že stravování je v DD zabezpečeno standardním, a tedy dostatečným, způsobem.  

Děkujeme za pochopení

Mgr. Helena Housová

ředitelka

 

 

16. 3. 2020

V souvislosti s pandemií COVID 19 informujeme klienty, blízké a veřejnost že:

1) sledujeme informace, jsme ve spojení s KÚ a KHS;
2) máme plán preventivních opatření;
3) máme plán krizových opatření v případě karantény;
4) v případě realizace krizových opatření je provoz personálně zabezpečen;
5) činnosti služby v případě krizového stavu budou zredukovány na minimální rozsah.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně klientů a současného chodu zařízení se obraťe na sociální pracovníky či vrchní sestru viz záložka Kontakty.

9.3.2020
Vážení návštěvníci Domova důchodců – Rokytnice nad Jizerou,
Vážení rodinní příslušníci,
Vážení klienti,

z důvodu prevence proti šíření nákazy koronavirem se na základě nařízení ministra zdravotnictví ČR vyhlašuje zákaz návštěv v Domově důchodců, a to s platností do odvolání.

Výjimkou může být odůvodněná návštěva u klienta s omezenou svéprávností (po předchozí domluvě se sociálním pracovníkem) či u klienta v terminálním stavu nevyléčitelného onemocnění (po předchozí domluvě s vrchní zdravotní sestrou).

Děkujeme za pochopení
Mgr. Helena Housová, ředitelka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16. 3. 2020 na vystoupení pěveckého sboru IZERÍNA od 14:00 v jídelně DD - Akce zrušena z důvodu uzavření DD návštěvám
18. 3. 2020 na tradiční Josefovskou zábavu (hraje duo Bukovjan) od 14:00 v jídelně DD - Akce zrušena.

 

7. 2. 2020
Kluci v akci, Jan Kanyza a další splněná přání klientů z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou

Díky projektu Ježíškova vnoučata, který jistě není třeba představovat, se v letošním roce splnila mnohá přání i seniorům z našeho domova. Na prvním místě je tedy třeba poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili a vyslovená přání proměnili v radostnou skutečnost. Přání seniorů z rokytnického domova byla o těchto Vánocích velmi rozmanitá. Někdo si přál dobrý čaj, další například pomůcky ke studiu, výlet do kina či návštěvu cukrárny. Vyslovena zde však byla i přání poněkud netradiční a skoro by se dalo říci „těžko splnitelná“. Nicméně všichni dobře víme, že o Vánocích se přáním meze nekladou. Nechali jsme tedy i přání setkat se s hercem Janem Kanyzou a uvařit si dobré jídlo s Kluky v akci odplout do éteru s pevnou důvěrou v sílu ducha Vánoc.

   Za nedlouho jsme byli mile potěšeni, když se ozvala redaktorka Ivana Bernáthová z Českého rozhlasu Liberec s tím, že by rádi naší klientce Dagmar splnili její přání a zprostředkovali jí setkání s Janem Kanyzou. Setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře v prostorách Muzea a Pojizerské galerie v Semilech. Paní Dagmar přijela na setkání společně s několika přáteli z DD. Všichni s velkým zaujetím poslouchali zajímavé a místy velmi humorné příhody ze života Jana Kanyzy, který byl sám přáním paní Dagmar velice překvapen. Příjemné odpoledne v Semilech bylo zpestřeno prohlídkou muzea s dlouhým pozastavením u gotické sochy tzv. Sytovské Madony, o které měl co říci i Jan Kanyza. Příjemné setkání bylo zakončeno zhruba po hodině a půl natřikrát ve dveřích se loučícím Janem Kanyzou.

Společné přání několika klientek z našeho domova, vidět „kluky v akci“ v jejich kulinářské akci přímo v našem DD, se splnilo 5. a 6. 2. 2020. Co by to však bylo za přání, kdyby v něm nebylo kousek tajemství. Tajemství „kluků v akci“ spočívalo v tom, že jsme do poslední chvíle tak úplně nevěděli, jak tato akce bude probíhat. Menší rozpaky vyvolala informace, že u toho bude i televizní štáb a vaření v našem domově se tak stane jedním z dílů jejich televizního pořadu. Drobné napětí se však rozplynulo velmi rychle, a to záhy po příjezdu Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, tedy „kluků v akci“, kteří společně se svým štábem přivezli dobrou náladu a navodili příjemnou a uvolněnou atmosféru v celé jídelně DD, kde se v následujících hodinách přání našich klientek plnilo. Cíl akce byl však nelehký, na jídelním lístku bylo mnoho zabíjačkových dobrůtek: ovárek, zabíjačkový guláš, vepřový jazyk, játra, škvarkové placky a křenová pomazánka. V poklidném tempu a s pomocí našich klientů celá akce vyvrcholila po cca 4 hodinách servírováním a společnou večeří. Zklamáním by tato akce mohla být snad jenom pro vegetariány či členy spolku na ochranu prasete domácího. Nikdo z těchto kruhů se však v daném prostoru a čase nevyskytoval, a tak si všichni mohli nechat bez výčitek svědomí chutnat a přání našich klientek vyhodnotit za splněné z více než 100 %. Na druhý den nás kluci opět navštívili a ochutnali pro změnu dobroty našich klientek a aktivizačních pracovnic, které upřímně pochválili, čímž je velice potěšili podruhé. Kluci se také vydali na návštěvu několika klientů a klientek, kteří nemohli být přítomni při jejich vaření v jídelně, ale přáli si je alespoň vidět a malou chvíli si s nimi popovídat. Poté už zbývalo pouze požádat o podpis na památku a s vřelým díkem se s kluky rozloučit. V televizi bude vaření z Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou na programu 22. 2. 2020 od 18:25 na programu CT1.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/220562221900005/

Jsme velmi potěšeni tím, že letošní Ježíškova vnoučata nám přinesla tyto krásné zážitky. Uznání a dík patří pochopitelně nejenom těm, kteří plnili přání klientů DD Rokytnice, ale úplně všem, kteří se snaží plnit přání druhých, a to nejenom o Vánocích. Nezapomínejme však, že aby se přání mohla plnit, musíme se nebát je mít.  

https://liberec.rozhlas.cz/co-vas-napadlo-osobo-jan-kanyza-darkem-od-jeziskovych-vnoucat-8139735

8.11.2019
A je tu další zpráva krásná,
ocenění obdržela naše vrátná.
Za to, že vše pod kontrolou má,
že i na myšlenky tvé často dbá,
že každý úkol příjme vřele,
nikoho neposílá do p.....,
že pozitivita je jí daná,
že se směje a je Šťastná. :-)

PS: K ceně sympatie gratulujeme Janě Šťastné.
Fotky z udílení cen sympatie v senátu ČR naleznete v galerii tohoto webu.
Video z události můžete shlédnout po kliknutí ZDE

6.11.2019
S hrdostí dáváme na vědomí všem, že 12.10. ve slavnostní den
bylo ocenění uděleno těm, kdo pracovali pilně s láskou v srdci svém.
V našem zařízení krásném, zalitém v horském slunci jasném
obdrželi ocenění svá rovnou pracovníci dva.
Za lidskou dobrotu, úsměv a odvedenou práci
vyjadřujeme vám Magdo a Libore díky a velkou Gratulaci.

PS: foto z akce naleznete v galerii tohoto webu,
článek o této události na odkazu
zde:https://www.kraj-lbc.cz/kraj-ocenil-nejlepsi-pecovatelky-a-pecovatele-n928604.htm

1.11.2019
Aktivity na Listopad
Pravidelné setkávání "u rybiček" s dopoledním programem
Pravidelné středeční setkávání v cukrárně od 13:00
Pravidelné středeční konání Mše svaté v kapli od 14:30
Pravidelné čtvrteční bohoslužby husitské v kapli od 14:00

20.11. Prodej drogerie Oriflame od 14:00 v jídelně
22.11. Trénování paměti p. Zdeněk Choura III. patro od 10:00 hod
Návštěva dětí z MŠ - termín bude upřesněn

30.10.2019
V sekci "O nás" - "Kariéra" máme nově inzerovánu volnou pracovní pozici pomocného kuchaře (kuchařky).

Obhájili jsme certifikát Vážka :-)
Dne 26. 6. 2019 proběhl v našem zařízení audit České alzheimerovské společnosti, hodnoticí plnění kritérií pro prodloužení platnosti certifikátu "Vážka", který je určen zařízením s vysokou kvalitou péče o lidi s demencí. Tento certifikát jsme úspěšně obhájili, navíc s vylepšeným hodnocením. Vedení DD a všem jeho zaměstnancům patří tedy Gratulace a zároveň velké DÍKY za jejich každodenní práci pro tuto organizaci.

Výlet do města Jilemnice

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme navštívili s našimi klienty nedaleké město Jilemnice. Zavítali jsme na místní zámek, kde jsme zhlédli expozici retro domácností z let 1950-1989. Dále jsme měli možnost shlédnout Metelkův pohyblivý betlém, projít si výstavou obrazů krkonošského krajinomalíře Kavána a zavzpomínat tak na krásu dřívějších Krkonoš. Procházkou přes zámecký park jsme se dostali na Jilemnické náměstí, které patří k nejkrásnějším v našem okolí. Poseděli jsme u zdejší kašny, načerpali síly a pomalu se vrátili k našemu svítivě žlutému autobusu, který nás následně skrze nádherné údolí Víchovské Lhoty, Křížlice, Roudnici a Jestřabí zavezl do restaurace horského hotelu Rezek, kde jsme nepohrdli vydatným obědem. S příjemným pocitem plného žaludku, zahřáti sluncem a dobrými pocity jsme se navrátili průjezdem přes Františkov, Rokytno a celou Rokytnici nad Jizerou do našeho výchozího bodu.

Díky za tuto povedenou expedici patří: pánu Bohu, že zařídil počasí, městu Rokytnice nad Jizerou, že poskytlo peníze, hlavní organizátorce Kačce Kubátové za celé uspořádání a dokonalé načasování a samozřejmě všem účastníkům za to, že se této akce účastnili naloženi v dobré náladě a způsobili tím tak to, že na tento výlet budeme s blahem v srdcích vzpomínat. 

Fotky dokazující, že toto psaní není lživé, jsou ke zhlédnutí v galerii těchto webových stránek.

Adresa


Domov důchodců
Dolní Rokytnice 291
Rokytnice nad Jizerou
512 44
Logo Domov Důchodců